Orang | Дата: Понедельник, 31.10.2011, 11:55 | Сообщение # 1 |
Парфюманьяки, Offline
Сообщений: 52
|
Міжнародний день Чорного моря — день, який відзначається щороку 31 жовтня. Нагодою для його встановлення стало те, що 31 жовтня 1996 року урядові організації Болгарії, Румунії, Росії, Туреччини, Грузії та України підписали «Стратегічний план дій із відновлення та захисту Чорного моря». (Вікіпедія)
Необхідність захисту екосистеми Чорного моря виникла наприкінці 80-х, коли через величезний антропогенний вплив екологія моря опинилася в загрозливому стані. Зникла майже половина видів чорноморських риб, більшість з яких - цінні. Вторгнення різного роду "переселенців", яких занесли з баластними водами з інших екосистем Світового океану іноземні судна, значно погіршило ситуацію в Чорному морі. І таких проблем набралося чимало. Яка ж ситуація зараз?
Більше всього величезний стік забруднених вод у Чорне море вплинув на живі організми та рибу. З 50 видів чорноморських риб зараз залишилося тільки 27. Якщо декілька десятків років тому 60 відсотків зі всього вилову складали цінні види риб - білуга, кефаль, камбала, осетрові, то зараз це всього один відсоток. "Вселення" в Чорне море рапанів знищило майже повністю чорноморську устрицю.
Не зменшилася і кількість суден, які скидають баластні води, тим самим порушуючи існуючу конвенцію. Наприклад, тільки минулого року в Чорне море скинуто близько 11 мільйонів тонн баластних вод. Це, звичайно, величезне навантаження на екосистему. В результаті риби сьогодні виловлюється в Чорному морі майже на третину менше. Майже критична ситуація склалася і з чисельністю такого виду дельфінів, як азовка, хоча, за твердженням вчених, ще десять років тому цей вид був представлений значною кількістю не тільки у водах України, а й у водах причорноморських країн. З моменту підписання Стратегічного Плану Дій пройшло більше 10 років, та одним із найактуальніших аспектів діяльності щодо захисту довкілля Чорного моря у регіональному вимірі є нестійка громадська позиція, недостатня обізнаність, активність та усвідомлення необхідності консолідації зусиль для вирішення нагальних екологічних проблем Чорного моря.
День Чорного моря запроваджувався насамперед з метою об’єднання активних та залучення нових учасників природоохоронного руху щодо захисту Чорного моря, широкого залучення громадськості до вирішення екологічних проблем, зміцнення міжнародного партнерства та просто святкування Дня спільного для всіх Чорного моря – моря нашої надії. Майбутнє Чорного моря – в наших руках!
Врятуймо наше Чорне море!
Врятуймо наше майбутнє! (Взято з http://www.sviato.in.ua/blackseaday.php )
Сообщение отредактировал Orang - Понедельник, 31.10.2011, 11:56 |
|
|
|